Skip to main content
ActionAid kontakta oss

Här finner du kontaktuppgifter

Välkommen att kontakta oss!

Organisation

Jennifer Vidmo, Generalsekreterare

E-post: jennifer.vidmo@actionaid.org
Telefon: +46 (0) 70 352 46 09

Anna Andrén, Projektledare insamling och IT (vik)

E-post: anna.andren@actionaid.org
Telefon: +46 (0) 76 669 61 04

Agnes Melin, Marknadskommunikatör

E-post: agnes.melin@actionaid.org
Telefon:  +46 (0) 76 380 80 76 

Aurégan Le Gal, Projektkoordinator (vik)

E-post: Auregan.Le.Gal@actionaid.org
Telefon: +46 (0) 76 402 36 63 

Kalle Larsson, Insamlingsansvarig (föräldraledig)

E-post: kalle.larsson@actionaid.org
Telefon: +46 (0) 76 050 48 02

Karin Fridensköld, Ekonomi, administration och givarservice

E-post: karin.fridenskold@actionaid.org
Telefon: +46 (0) 76 380 80 74

Louise Kjellberg, CRM- och lojalitetsansvarig 

E-post: louise.kjellberg@actionaid.org
Telefon: +46 (0) 76 080 12 02

Olha Kovalenko, Ekonomiansvarig

E-post: olha.kovalenko@actionaid.org
Telefon: +46 (0) 76 080 12 01

Sara Almström, Programansvarig 

E-post: sara.almstrom@actionaid.org
Telefon: +46 (0) 76 883 18 69

Sara Hjelm, Kommunikation och påverkan

E-post: sara.hjelm@actionaid.org
Telefon: +46 (0) 76 080 10 36

Tarig Adan, Community mobilizer (föräldraledig)

E-post: tarig.adan@actionaid.org
Telefon: 08- 615 55 53

 

Har du allmänna frågor?

E-post: info@actionaid.se

Växel: 08-615 55 50 (09.00-15.00, lunchstängt 12.00-13.00)

Har du frågor om månadsgivande, gåvor eller gåvobevis?

E-post: givarservice@actionaid.se

Givarservicetelefon: 08- 615 55 55 (09.00-15.00, lunchstängt 12.00-13.00).

Postadress: Alsnögatan 11, 116 41 Stockholm