Skip to main content
ActionAid kontakta oss

Här finner du kontaktuppgifter

Välkommen att kontakta oss!

Organisation

Jennifer Vidmo, Generalsekreterare

E-post: jennifer.vidmo@actionaid.org
Telefon: 070- 352 46 09

Amat Jeng, Processledare

E-post: amat.jeng@actionaid.org
Telefon: 073- 380 85 13

Anna Andrén, Insamlingsansvarig 

E-post: anna.andren@actionaid.org
Telefon: 076- 669 62 04

Aurégan Le Gal, Projektkoordinator (vik)

E-post: Auregan.Le.Gal@actionaid.org
Telefon: 072- 402 36 63 

Johanna Granhage, Organisationssamordnare

E-post: johanna.granhage@actionaid.org
Telefon: 072-182 60 98

Kalle Larsson, Insamlingsansvarig (föräldraledig)

E-post: kalle.larsson@actionaid.org
Telefon: 072- 050 48 02

Karin Fridenskiöld, Ekonomi och administration 

E-post: karin.fridenskold@actionaid.org
Telefon: 073- 380 80 74

Karolina Karlsson, Projektledare programverksamhet

E-post: karolina.karlsson@actionaid.org
Telefon: 076- 883 18 71

Louise Kjellberg, Verksamhetsutvecklare regelbundet givande

E-post: louise.kjellberg@actionaid.org
Telefon: 072- 080 12 02

Olha Kovalenko, Ekonomiansvarig

E-post: olha.kovalenko@actionaid.org
Telefon: 072- 080 12 01

Sara Hjelm, Kommunikationsansvarig

E-post: sara.hjelm@actionaid.org
Telefon: 072- 080 10 36

Stephan Bruns, Insamlingsansvarig företag

E-post: stephan.bruns@actionaid.org
Telefon: 070- 66 66 057

Tarig Adan, Community mobilizer (föräldraledig)

E-post: tarig.adan@actionaid.org
Telefon: 08- 615 55 53

 

Har du allmänna frågor?

E-post: info@actionaid.se

Växel: 08-615 55 50 (09.00-15.00, lunchstängt 12.00-13.00)

Har du frågor om månadsgivande, gåvor eller gåvobevis?

E-post: givarservice@actionaid.se

Givarservicetelefon: 08- 615 55 55 (09.00-15.00, lunchstängt 12.00-13.00).

Postadress: Alsnögatan 11, 116 41 Stockholm