Bli månadsgivare
  • x Menu
  • Om Actionaid
  • Vårt arbete
  • Stöd oss
  • Bli månadsgivare
  • För företag
  • Gåvoshop
  • Kontakt
  • Kontakta Actionaid

    Postadress

    Alsnögatan 11,
    116 41 Stockholm

    Har du allmänna frågor?

    E-post: info@actionaid.se

    Växel: 08-615 55 50 (08.00-17.00)

    Har du frågor om givande, fadderskap, gåvor eller gåvobevis?

    E-post: givarservice@actionaid.se

    Givarservicetelefon: 08- 615 55 55 (08.00-17.00)

    Kontaktuppgifter till våra medarbetare
    Jennifer Vidmo ActionAid
    Jennifer Vidmo
    Generalsekreterare

    E-post: jennifer.vidmo@actionaid.org
    Telefon: +46 (0) 70 352 46 09

    Agnes_Melin_ActionAid
    Agnes Melin Marknadskommunikatör

    E-post: agnes.melin@actionaid.org
    Telefon:  +46 (0) 73 380 80 76 

    Auregan_Le.Gal_ActionAid
    Aurégan Le Gal Projektkoordinator

    E-post: Auregan.Le.Gal@actionaid.org
    Telefon: +46 (0) 72 402 36 63 

    Kalle Larsson Insamlingsansvarig 

    E-post: kalle.larsson@actionaid.org
    Telefon: +46 (0) 72 050 48 02

    Merve A. Kurfali
    Organisationssamordnare

    E-post: merve.kurfali@actionaid.org

    Telefon: +46 (0) 72 182 60 98

    Karin_Fridensköld_ActionAid
    Karin Fridensköld
    Ekonomi, administration och givarservice

    E-post: karin.fridenskold@actionaid.org
    Telefon: +46 (0) 73 380 80 74

    Louise_Kjellberg_ActionAid
    Louise Kjellberg
    CRM- och lojalitetsansvarig

    E-post: louise.kjellberg@actionaid.org
    Telefon: +46 (0) 72 080 12 02

    Olha_Kovalenko_ActionAid
    Olha Kovalenko
    Ekonomiansvarig

    E-post: olha.kovalenko@actionaid.org
    Telefon: +46 (0) 72 080 12 01

    Sara_Almström_ActionAid
    Sara Almström Programansvarig (föräldraledig)

    E-post: sara.almstrom@actionaid.org
    Telefon: +46 (0) 76 883 18 69

    Sara_Hjelm_Ahlstedt_ActionAid
    Sara Hjelm Ahlstedt Kommunikation och påverkan

    E-post: sara.hjelm@actionaid.org
    Telefon: +46 (0) 72 080 10 36

    Tarig Adan
    Community mobilizer

    E-post: tarig.adan@actionaid.org

    Telefon: 08- 615 55 53

    Tove Melin
    Project and Strategy Lead 

    E-post: tove.melin@actionaid.org
    Telefon: +46 (0) 73 380 85 13

    Postadress:

    Alsnögatan 11,
    116 41 Stockholm

    Har du allmänna frågor?

    E-post: info@actionaid.se

    Växel: 08-615 55 50 (08.00-17.00)

    Har du frågor om givande, fadderskap, gåvor eller gåvobevis?

    E-post: givarservice@actionaid.se

    Givarservicetelefon: 08- 615 55 55 (08.00-17.00)